Sponsorzy N° 2

Pierwsza próba Crowdfundingu niestety nie powiodła się jeśli chodzi o osiągnięcie (dość wysoko) zamierzonego przez nas celu. Nie zmienia to jednak faktu, że jesteśmy tylko bardziej zmotywowane do dalszego działania! Ten pierwszy mały cel, który jest dla nas bardzo ważnym golem w naszym dalekosiężnym planie jako Tohu & Bohu musi stać się realny i zacząć działać jeszcze tej wiosny. Dlatego jesteśmy na naszej drodze do zgromadzenia potrzebnego nam minimum środków, czyli 10,200 Euro aby zacząć z pierwszą produkcją. Stworzyłyśmy teraz możliwość zasponsorowania nas bezpośrednio na konto naszego stowarzyszenia Tohu & Bohu. Wszelkie postępy w tej kwestii będą publikowane na naszym blogu gdzie mogą Państwo na bieżąco śledzić co, gdzie i jak się rozwija. Mamy nadzieję, że znajdziecie odpowiednie dla siebie prezenty dołączone do odpowiedniej dla was opcji sponsoringu. Nie możemy się doczekać aby zacząć naszą pierwszą produkcję! Dziękujemy za pomoc i wiarę w nasz i nasz projekt!

Daria & Prisca "tohu & bohu", procesy zaangażowane w dizajn i sztukę. Nasza Inicjatywa jest interakcją w kształtowanie projektów artystycznych i dizajnerskich we współpracy z warsztatami społecznymi, kulturowymi oraz spółdzielczymi.

 


pojęcie 7 krokow

pomysł

Jak to w bajkach bywa, spotkałyśmy się przy wspólnym stole w jednym z odległych krajów. Siedem lat później postanowiłyśmy połączyć nasze umiejętności i pasję. Tak powstało tohu&bohu - projekt współgrający sztuką i dizajnem zrównoważonym. Łączący uczciwą drogę produkcji z zaangażowaniem środowisk socjalnych prowadzących do powstania podstawowych produktów codziennego użytku.

design

Nazywam się Daria Wartalska i jestem projektantką szkła użytkowego. Wstępna koncepcja mojej pracy projektowej jest odpowiedzią na pytanie: Jak wykorzystać zużyte butelki szklane jako alternatywę do ich powtórnego przetapiania?  Ten problem był podstawą do mojej pracy magisterskiej, której założeniem było zaprojektowanie i stworzenie zestawu użytkowego całkowicie wykonanego z butelek bezzwrotnych przy wykorzystaniu minimalnej ilości energii.

 

sztuka

Nazywam się Prisca Wüst i jestem artystką pracującą z lokalnymi społecznościami w sferze publicznej. Zastanawiałam się jak zaangażować ludzi w naszą produkcję w taki sposób, by podnieść ich własną samoocenę i dowartościować ich pracą oraz zdobywaniem nowych umiejętności? Chciałam, aby ta współpraca opierała się na grupowym zaangażowaniu lokalnej społeczności i była interesująca dla osób w szczególnej sytuacji życiowej wymagającej pomocy i zainteresowania.


współpraca

Zdecydowałyśmy się zacząć nasz projekt we Wrocławiu, ponieważ właśnie w Polsce mamy wielki odsetek osób cierpiących z powodu braku pomocy socjalnej oraz wiele osób żyjących na ulicy.

struktura

IDzięki współpracy z około dwudziestoma osobami wykluczonymi podczas warsztatów w ramach projektu ’Transtable’ dowiedziałyśmy się, że zaangażowanie i poświęcenie, jakie włożyliśmy wspólnie w działania artystyczne i produkcyjne, zaowocowały osiągnięciem założonego celu oraz ogromną satysfakcją uczestników a także chęcią kontynuacji.

produkcja

Do pracy ze szkłem, oprócz umiejętności, potrzebny jest specjalistycznie wyposażony warsztat. Dlatego do naszej pierwszej ’linii produkcyjnej’ używać będziemy techniki ’obróbki szkła na zimno’ bazującej na cięciu, szlifowaniu, polerowaniu i klejeniu, co pozwoli nam na zużycie minimalnej ilości energii.


 wizja

Planujemy rozpowszechnienie zaprojektowanej i zorganizowanej manufaktury w innych krajach europejskich tak, aby dawały możliwość przetwarzania lokalnych materiałów odpadowych i angażowania lokalnych społeczności.


KOLEKCJA

Aby zacząć produkcję naszego szkła recyklingowego musimy stworzyć pracownię w pełni wyposażoną w specjalistyczne urządzenia i maszyny do obróbki tego materiału. Tak wyposażona pracownia i przestrzeń pozwoli nam na działanie jako niezależna organizacja dająca nowe możliwości rozwoju i zarobku osobom wykluczonym. Chcemy zacząć naszą produkcję od prostych wzorów zastawy stołowej wykonanej z bezzwrotnych butelek. Na początek proponujemy cztery wzory: szklanka, kieliszek, cukiernica, filiżanka. W przyszłości mamy zamiar kontynuować produkcję innych wzorów.

Zwolennicy

NAMEN

BELOHNUNG ORT

Euro

 Wolli Gläser Karlsruhe 100.-
Theres Spende Aarburg 50.-
tw Karaffe+Spende Unterseen 250.-
SB Gläser Zürich 100.-
RM Gläser Berlin 100.-
Thaïs pocztówek Berlin/Luzern 20.-
Simon Lu Tischgast Luzern 50.-
Krystyna pocztówek Kluczbork 20.-
Yoni Tischgast + t&b Stück
Zürich 100.-
Christina 2 mal Espresso Uster 100.-
Jules & Garfield "gold-members" Dorset, UK 250.-
KarinA Espresso Luzern 50.-
SH Espresso Luzern 50.-
UN Espresso Pfinztal 50.-
Janina pocztówek Berlin 20.-
S&M wizyta Bern 999.-

Total  2309.-

 

NAMEN

BELOHNUNG ORT

Euro

Udo Sponsor  Süddeutschland 500.-
db Sponsor Solothurn 5`000.-

Total 5 500.-

 


nagroda

Doświadczenia

Hinweis: Bitte die mit * gekennzeichneten Felder ausfüllen.

Produkty

Hinweis: Bitte die mit * gekennzeichneten Felder ausfüllen.

** oznacza możliwość odbioru w jednym z miast europejskich: Berlin, Karlsruhe, Londyn, Wrocław, Kraków, Bern, Zurich, Lucerna, Interlaken, Poznań. Osobiście dostarczymy je do w/w miast do końca lata 2017.

Sponsorzy

Hinweis: Bitte die mit * gekennzeichneten Felder ausfüllen.


Dziękuję bardzo! Daria i Prisca

MEDIEN

nagroda yooweedoo

(DE)

 

audycja

Deutschlandfunk Crowdfunding prezentacja (DE)

Zeitungsartikel

artykuł w gazecie, Jungfrauzeitung (CH)